15. september 2023

kÖök
Berlin Death Trip (Single Edit)

Om utgivelsen

Den eksperimentelle duoen kÖök (Stian Larsen og Jørn Erik Ahlsen Alkanger) markerte sitt 10-årsjubileum med utvidet besetning på albumet «5». Sammen med de eminente musikerne Morten Qvenild (pno), Per Oddvar Johansen (tr) og Marius Gjersø (trp), serverer de et høyst stemningsfullt album og dette er singel-kuttet «Berlin Death Trip». Tittelen spiller på Berlin Death Strip et godt bevoktet område i Berlinmuren der mange som prøvde å flykte over grensen mistet livet. Tittelen er også hentet fra Lydia Davis’ bok «Torpor» der et barnløst par skal til Berlin for å hente et adoptivbarn. Berlin er også stedet kÖök spilte sin første konsert og med det ble dette kuttet symbolsk på mange måter.

Lytteren blir tatt med på en musikalsk reise hvor musikerne mesterlig navigerer grenselandet mellom nordisk jazz, ambient og dronemusikk. Musikken er sterkt assosiativ og dynamisk, fra det sarte, intime til det ekspressive og intense.

Musikere

Stian Larsen - Gitar
Jørn Erik Ahlsen Alkanger - Gitar
Morten Qvenild - Piano
Per Oddvar Johansen - Trommer
Marius Gjersø - Trompet

Lenker

Fra forsiden

Nyhet

Treblås på tur

Harald Lassen tar med seg saksofonen på en femten dagers dagsturhytte-turné i Agder for å spille tjuefem minikonserter i like mange kommuner. - Her ligger det tjuefem mini-kulturhus ute i naturen, klare til bruk. Laget som gode treffpunkt for mennesker, men med nødvendig hensyn til omgivelsene, forteller Lassen.

Meld deg på vårt nyhetsbrev