12. april 2013

Ape club
Ape club

Om utgivelsen

Debut album fra norsk jazzband.

 

Ape club ble startet I 2009 av bassist og komponist Julius Lind og spiller jazz i krysningspunktet mellom bebop og mer avant-garde stilarter, inspirert av 50- og 60 tallets store komponister som Thelonius Monk, John Coltrane, Ornette Coleman og Charles Mingus. Bandet består av Kasper Værnes på saksofon, Øyvind Brække på trombone, Julius Lind på kontrabass og Erik Nylander på trommer.

 

Medlemmene som har bakgrunn fra Jazzlinja i Trondheim og Norges musikkhøgskole er også kjent fra konstellasjoner som Trondheim Jazzorkester, The Source, Action & Tension & Space og Ola Kvernberg trio.Deres første vinyl som gis ut på selskapet Recorda records er spilt inn og mikset av Audun Borrmann og mastret av Morten Stendahl.

 

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Jazzintro på Inderøy jazzforum

Inderøy jazzforum er vertskap når andre runde av Jazzintro 2026 går av stabelen torsdag 12. mars. Da spiller de to bandene Wilhelm III og Spekkhogger om en finaleplass under Moldejazz, der Årets unge jazzmusikere 2026 skal kåres.

Now's the time

NTT: Hammondorgel og sjøfløyte

Vi snakker med Camilla Hole og Frode Kjekstad om fersk musikk, skriver om Emmeluth's Amoeba, Thomas Bergsten Trio og Dafnie EXTENDED, Fredrick Arnøy forteller om sine utvalgte konserttegninger og et nytt norsk jazzplateselskap ser dagens lys.

Meld deg på vårt nyhetsbrev