Bugge Wesseltoft, Arild Andersen og Gard Nilssen er klare for Sildajazz neste år som supertrioen BAG.
Et ganske så tilfeldig møte for et par år siden førte til at Bugge Wesseltoft (61), Arild Andersen (79) og Gard Nilssen (42), spilte sammen for første gang. Resultatet var åpenbart; det korte musikalske møtet var alt for fint og spennende til at det skulle ende der og da. Tre generasjoner norske jazzmusikere har dermed slått seg sammen til supertrioen BAG. I går gjorde trioen to utsolgte konserter på legendariske Ronnie Scott’s i London, og neste år spiller de på en rekke norske konsertscener, inkludert Sildajazz i Haugesund.
Styreleder i Sildajazz, Unni Hilt, forteller at årets festival var en suksess og at de sammen med de frivillige går fremtiden i møte med stolthet og entusiasme.
– Folkefesten på Indre kai blir gjentatt, og minst like spennende som i 2025. Vi skal fortsette å bruke våre faste konsertarenaer, og neste års jazzprogram blir variert og interessant for alle aldersgrupper, sier Hilt.
Ved siden av supertrioen BAG på Festiviteten, kan Sildajazz-sjefen avsløre at både Ida Nielsen and the Funkbots og Ina Wroldsen skal by på folkefest på Indre kai.