Nyhet

Konsertrekke i Molde rådhus

Moldejazz slipper nye artister til 2025-programmet og vekker til live et gammelt spillested.

Trondheim Jazzorkester har tidligere blitt lansert som neste års Artist in Residence på Moldejazz, og kommer til å ta over kulturhuset Plassen for en hel dag midtveis i festivaluka. Nå lanserer Moldejazz nok en konsert med TJO. På åpningsdagen 14. juli spiller de med den amerikanske pianisten Jason Moran, og til våren er de aktuelle med et nytt album.
Moldejazz-klare er også svenske Goran Kajfes og hans Subtropic Arkestra, den britiske multikunstneren Alabaster DePlume, de amerikanske brødrene Dana and Alden, kritikerroste Liv Andrea Hauge Trio, stjernevokalisten Dianne Reeves og trombonist og komponist Andreas Rotevatn.

Byens storstue
I fjor løftet Moldejazz frem Varden og Hjertøya som ny-gamle spillesteder, og i år er det Rådhussalen som står for tur. Den arkitektoniske perlen, tegnet og oppført av Paul Cappelen og Torbjørn Rodahl, vekkes til live igjen i 2025. Byens storstue ble sist brukt til konsertformål i 1974 med Jan Garbarek på scenen. Neste år presenterer Moldejazz en nydelig konsertrekke i det eksklusive konsertlokalet: Karin Krog Kvartett, Liv Andrea Hauge med Marte Eberson & Ragnhild Moan: Old news by now og Jason Moran solo.

Mer om Moldejazz-programmet her.

Fra forsiden

Nyheter

Wilhelm III spilte seg videre til Jazzintro-finale

Det var Wilhelm III som sikret seg finaleplass i Jazzintro 2026 da andre runde av lanseringsprogrammet ble arrangert på Inderøy jazzforum torsdag kveld. I finalen under Moldejazz i juli skal bandet kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2026 samt en lanseringspakke fra Norsk jazzforum med festivalturné og mentorprogram.

Bliss Quintet - Victoria, Nasjonal jazzscene - 11. mars 2026

Bless Bliss

KONSERT: Og velsignet være den jazzen som holder seg i god bevegelse.

Meld deg på vårt nyhetsbrev