Nyhet

Spellemann-pris til Harald Lassen

Saksofonist Harald Lassen ble tildelt Spellemann-pris for årets jazzalbum i går kveld. Sidiki Camara fikk prisen for tradisjonsmusikk og Grappa-grunlegger Helge Westbye mottok Gullharpen.

Torsdag kveld gikk Spellemann 2023 av stabelen. Saksofonist Harald Lassen fikk Spellemann i jazz-kategorien for den kritikerroste utgivelsen Balans. Med på plata er også Solveig Wang (tangenter), Sander Eriksen Nordahl (gitar), Stian Andersen (bass) og Tore Flatjord (trommer). Plata er utgitt på Jazzland Recordings.

Sidiki Camara fikk pris i kategorien Tradisjonsmusikk for sin utgivelse Return to the Traditions. Platedirektør og grunnlegger av Grappa Musikkforlag, Helge Westbye, ble tildelt den nyoppretta prisen Gullharpen, en pris som går til personer som har gjort en helt spesiell innsats for, og i, norsk musikkliv.

Fra forsiden

Nyheter

Nesodden Jazzklubb kåret til Årets jazzklubb

Nesodden Jazzklubb ble søndag 19. mai tildelt prisen Årets jazzklubb 2024. Klubbens arrangementer bærer preg av god atmosfære, profesjonalitet og godt besøk, skriver Norsk jazzforum i begrunnelsen for tildelingen, og trekker fram klubbens gode og varierte programmering og ildsjelenes smittende engasjement.

Meld deg på vårt nyhetsbrev