Nyheter

Jovan Pavlovic Trio feat Ahmad Al Khatib på turné i Nord-Norge

Årets andre turné i regi av Nordnorsk jazzsenter er Jovan Pavlovic Trio feat Ahmad Al Khatib. Turnéstart på Ad Lib Jazzklubb i Bodø 22. september.

I Jovan Pavlovic Trio skaper et stjernelag av musikere fra Balkan, Palestina og Norge musikk fra alle himmelretninger, med innslag av folkemusikk, jazz, og klassisk musikk. Musikken beskrives som groovy og virtuost – lengtende og lyrisk, der trekkspillets drag sammen med pulserende rytmer drar oss inn i en egen verden. Bonfire er trioens andre utgivelse. Denne gang er også palestinske Ahmad Al Khatib med på laget. Når et lite virus får verden til å stenge landegrensene, byr Bonfire på musikk som åpner dem opp igjen. Alle de fire musikerne er nestorer på den internasjonale verdensmusikkscenen, og samarbeider på kryss og tvers av kontinenter.

Medvirkende:
Jovan Pavlovic – akkordeon
Ahmad Al Khatib – oud
Gjermund Silset – bass
Helge Norbakken – perkusjon
Thor Ivar Lund – lyd

Turnerute:
Bodø – Ad Lib Jazzklubb, 22. september
Sortland Jazzfestival, 23. september
Tromsø Jazzklubb, 24. september
Lyst heile natta jazzklubb – Senja, 25. september
Hemnes Jazzforum, 26. september

 

Fra forsiden

Nyheter

Jazzprisen 2027 åpen for nominasjoner

I april neste år skal ti ulike Jazzpriser deles ut under jazzens store festaften i Stormen Konserthus i Bodø. Norsk jazzforum har nå åpnet for nominasjoner, og håper hele jazzmiljøet engasjerer seg og nominerer sine favoritter. Frist for nominasjoner er 1. oktober.

Nyheter

Gatelangs i Drammen

Fra 31. august til 7. september blir store deler av Drammen sentrum snudd på hodet. Brageteatret inviterer til vandreforestillingen Gatelangs Strømsø. Buskerud ungdomsjazzorkester under ledelse av Magnus Aannestad Oseth og Steffen Granly deltar sammen med en rekke andre lokale aktører. Alle forestillingene er utsolgt!

Meld deg på vårt nyhetsbrev