Nyhet

Hans-Olav Solli går fra Moldejazz til Romsdalsmuseet

Festivalsjef i Moldejazz, Hans-Olav Solli, blir ny direktør for Romsdalsmuseet.

Festivalsjef for Moldejazz, Hans-Olav Solli, går av ved årsskiftet for å tiltre sin nye stilling som direktør for Romsdalsmuseet 1/1-21, melder festivalen i en pressemelding i dag.

Solli har vært i Moldejazz siden 2006 og har gjennomført 15 festivaler, ni som markeds- og sponsorsjef og seks som festivalsjef. Moldejazz vil starte arbeidet med å rekruttere ny festivalsjef umiddelbart, opplyser festivalen.

Fra forsiden

Nyhet

Storband-bonanza i Stavanger

Det er klart for Big Band Bonanza på Stavanger Jazzforum. Scheen Jazzorkester med Thea Grant starter det hele torsdag 5. november, før The Brazz Brothers spiller fredag, og fire av regionens fremste storband fyller lørdagen.

Nyhet

Jazzen lever i beste velgående på Vill Vill Vest

Under Vill Vill Vest i Bergen denne uka, skal Audun Vinger lede panelsamtalen "Jazz is Dead?!", og Vestnorsk jazzsenter inviterer til debatt om en mer balansert musikkscene. På konsertprogrammet står blant annet Sverre Sæbø Quintet, Moon Inhabitants, Hannah Furberg og Aksel Rønning Trio.

Meld deg på vårt nyhetsbrev