Nyhet

Hans-Olav Solli går fra Moldejazz til Romsdalsmuseet

Festivalsjef i Moldejazz, Hans-Olav Solli, blir ny direktør for Romsdalsmuseet.

Festivalsjef for Moldejazz, Hans-Olav Solli, går av ved årsskiftet for å tiltre sin nye stilling som direktør for Romsdalsmuseet 1/1-21, melder festivalen i en pressemelding i dag.

Solli har vært i Moldejazz siden 2006 og har gjennomført 15 festivaler, ni som markeds- og sponsorsjef og seks som festivalsjef. Moldejazz vil starte arbeidet med å rekruttere ny festivalsjef umiddelbart, opplyser festivalen.

Fra forsiden

Nyhet

Jazzen på Pride

Kommende helg markeres innspurten av Pride-måneden juni. I Pride-parken i Oslo lørdag spiller Phønix og DJ Vic, i regi av Nasjonal jazzscene og Oslo Jazzfestival. Og Norsk jazzforum oppfordrer til parade-deltagelse.

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Meld deg på vårt nyhetsbrev