Nyhet

Familiefestival i Bergen

Hele USF Verftet tas i bruk når Bajazz inviterer til familiefestival med konserter og ulike aktiviteter 21. og 22. september.

Bajazz tar i bruk hele huset på USF Verftet for å skape en unik og morsom festival for hele familien førstkommende helg. Det blir flere konserter og ulike typer aktiviteter for barn og voksne i alle aldre. På programmet står blant annet Jazz på Pippis Vis med Sarah Riedel, 9 grader nord og lydinstallasjonen Meidells Musikkmaskin.

Første konserten ut lørdag formiddag er Naboen Min. Debutplata «Rockesock» er en samling nyskrevne barnesanger, og har som mål å få ungene til å synge, danse, smile og le. Albumet ble belønnet med Spellemannspris for beste barnemusikk i 2018. Musikalsk spenner det fra rock til viser med inspirasjon fra både reggae og country. I tekstene finner en både humor og alvor, med engasjerende historier om dansende kroppsdeler, hoppende dyr og folk som trenger trøst. Naboen min er et band sammensatt av forfatter og låtskriver Vegard Markhus pluss produsent og multiinstrumentalist Bjørnar Sangolt. Med seg på laget har de Einar Olsson (trommer) og Eirik Utne (bass), kjent fra band som Casiokids, Alibiet, Kiss Kiss King Kong, Good Time Charlie og Silja Sol.

Mer om Bajazz-programmet her.

Festivalen arrangeres Bergen Jazzforum, og årets festival er den niende i rekka.

Fra forsiden

Nyhet

Sparebank-midler til Sildajazz

Sildajazz er tildelt 800 000 kroner fra Sparebanken Norge og Agenda Vestlandet til videre utvikling av festivalen i 2026. - En tydelig tillitserklæring, sier styreleder Karina J. Thune. Med midlene satser festivalen videre på frivillighet, lavterskeltilbud og bærekraftige løsninger.

Now's the time

NTT: Å høre sammen som frijazz og punkrock

Zakarias Meyer Øverli slipper ballade om sin kone, og vi gir henne tilsvarsrett, brevkurs om hvorfor frijazz er punkrockens gudmor, livenotater fra konsert med Gisle Johansen, kulturskribent raser over nasjonalsanger med forsanger og Ukas Iggy.

Meld deg på vårt nyhetsbrev