Nyheter

Konserthøsten på Kampenjazz

Skadedyr (bildet) åpner konsertsesongen på Kampenjazz 10. september. Videre utover høsten kan Oslo-klubben by på konserter med blant annet Jon Eberson Group, Ivan Mazuze Quartet og Maren Selvaag Trio.

Sammen med Nordic Black Theatre holder Kampenjazz hus i den gamle metodistkirka i Hollendergata på Grønland i Oslo. Alle konserter foregår søndager med konsertstart kl. 20.00. Kampenjazz har et spennende høstprogram som åpner 10. september med ensemblet Skadyr.

Kampenjazz-høsten:
Søndag 10. september kl. 20:00 – SESONGSTART: Skadedyr
Hans Hulbækmo: trommer, Øystein Aarnes Vik: trommer, Heiða Mobeck: tuba, Anja Lauvdal: piano og synth, Adrian Løseth Waade: fiolin, Ina Sagstuen: vokal, Ida Løvli Hidle: trekkspill, Torstein Lavik Larsen: trompet, Henrik Munkeby Nørstebø: trombone, Fredrik Luhr Dietrichson: bass, Lars Ove Fossheim: gitar, Marius Klovning: steelgitar

Søndag 17. september kl. 20:00 – The Way Ahead
André Roligheten: saksofoner/bassklarinett, Kristoffer Alberts: saksofoner, Niklas Barnö: trompet, Mats Äleklint: trombone, Mathias Ståhl: vibrafon, Ola Høyer: kontrabass, Tollef Østvang: trommer

Søndag 24. september kl. 20:00 – MaHeLLRa – Mayas/Hedtjärn/Lavik Larsen/Rasten kvartett
Magda Mayas: piano, Isak Hädtjarn: klarinett, Torstein Lavik Larsen: trompet, Fredrik Rasten: akustisk gitar

Søndag 1. oktober kl. 20:00 – Samspill: Mongrel
Thomas Husmo Litleskare: trompet, Ayumi Tanaka: piano, Stian Andersen: bass, Tore Flatjord: trommer

Søndag 8. oktober kl. 20:00 – PLATESLIPP: Yügen
Marthe Lea: saksofon, vokal, gitar, div., Håkon Aase: fele, vokal, harmonium, div., Mats Eilertsen: bass Duoen Marthe Lea og Håkon Aase har invitert Mats Eilertsen som gjest.

Søndag 15. oktober kl. 20:00 – Alf Hulbækmos Taiga Orchestra
Alf Hulbækmo: piano og munnspill, Håkon Aase: fiolin, Karl Hjalmar Nyberg: saksofoner og klarinett, Signe K. Emmeluth: altsaksofon og bassklarinett, Martin Miguel Almagro Tonne: gitarer, Martin Lie Svendsen: kontrabass, Hans Hulbækmo: trommer, perkusjon, sag

Søndag 22. oktober kl. 20:00 – Bjørnstad/Haltli: Hæm
Ingebjørg Loe Bjørnstad: vokal, Frode Haltli: trekkspill

Søndag 29. oktober kl. 20:00 – Lassen
Harald Lassen: saksofon, Bram De Looze: piano, Tore Flatjord: trommer, Stian Andersen: bass

Søndag 5. november kl. 20:00 – Jon Eberson Group
Jon Eberson: gitar, Hilde Marie Kjersem: vokal, Sigurd Hole: kontrabass

Søndag 12. november kl. 20:00 – Samspill: Ivan Mazuze Quartet
Ivan Mazuze: saksofoner, Linley Marthe: bass, Bjørn Vidar Solli: gitar, Raciel Torres: perkusjon

Søndag 19. november kl. 20:00 – Maren Selvaag Trio
Maren Selvaag: piano, Christian Meaas Svendsen: bass, Simon Olderskog Albertsen: trommer

Søndag 26. november kl. 20:00 – 1982
Nils Økland: hardingfele, viola d’amore, flatfele, Sigbjørn Apeland: trøorgel/ harmonium, Øyvind Skarbø: trommer

Søndag 3. desember kl. 20:00 – Juletoner
Vertskap: Heiða Karine Jóhannesdóttir Mobeck

Fra forsiden

Nyheter

Årets unge jazzmusikere kåres på Moldejazz

Noen av landets mest lovende, unge musikere møtes i Jazzintro-finalen under Moldejazz onsdag 17. juli. Fire band skal spille om tittelen Årets unge jazzmusikere 2024, samt en lanseringspakke fra Norsk jazzforum med festivalturné og et tilrettelagt mentorprogram.

Meld deg på vårt nyhetsbrev