Nyheter

Gregory Porter til Dølajazz

Den amerikanske jazzvokalisten Gregory Porter topper plakaten på Dølajazz på Lillehammer i oktober.

Vokalisten og låtskriveren Gregory Porter har med sin jazz-, soul- og gospelinspirerte musikk blitt både publikumsfavoritt og Norgesvenn. Porter har sunget med storheter som Stevie Wonder og samarbeidet med musikere som Robert Glasper, Gilles Peterson, Jamie Cullum m.fl. Han har blitt belønnet med Grammy-prisen i kategorien beste vokaljazz for sitt siste album Liquid Spirit og Grammy-nominasjoner for beste tradisjonelle R&B-vokal i 2012 og beste vokaljazz for sitt debutalbum i 2010.

Porter gjester Dølajazz på Lillehammer med sitt ferske album, Take Me to the Alley.
– Vi kan forvente jazz, ispedd både blues, soul og gospel, helt i verdenstoppen. Dette blir en konsert for historiebøkene, sier Dølajazz i en pressemelding.

Dølajazz arrangeres 13. til 16. oktober 2016.

Fra forsiden

Nyheter

Storbandprisen til Pål Vinland

Musiker, organisator og styreleder i Ski Storband, Pål Vinland, er hedret med Storbandprisen 2026. Vinland er brennende entusiastisk for miljøet og musikken som helhet, og har bidratt både til kunstnerisk utvikling, unike publikumsopplevelser og ikke minst til å rekruttere fremtidige musikanter, uttaler Norsk jazzforum i sin begrunnelse for tildelingen.

Now's the time

NTT: Slått til lyst

Ingfrid Breie Nyhus spiller slåtter på piano, Oscar Andreas Haug triodebuterer, Dokkhuset feirer 20 år og Sidiki Camara + Reolô er ute med ny musikk.

Meld deg på vårt nyhetsbrev