Nyheter

Gregory Porter til Dølajazz

Den amerikanske jazzvokalisten Gregory Porter topper plakaten på Dølajazz på Lillehammer i oktober.

Vokalisten og låtskriveren Gregory Porter har med sin jazz-, soul- og gospelinspirerte musikk blitt både publikumsfavoritt og Norgesvenn. Porter har sunget med storheter som Stevie Wonder og samarbeidet med musikere som Robert Glasper, Gilles Peterson, Jamie Cullum m.fl. Han har blitt belønnet med Grammy-prisen i kategorien beste vokaljazz for sitt siste album Liquid Spirit og Grammy-nominasjoner for beste tradisjonelle R&B-vokal i 2012 og beste vokaljazz for sitt debutalbum i 2010.

Porter gjester Dølajazz på Lillehammer med sitt ferske album, Take Me to the Alley.
– Vi kan forvente jazz, ispedd både blues, soul og gospel, helt i verdenstoppen. Dette blir en konsert for historiebøkene, sier Dølajazz i en pressemelding.

Dølajazz arrangeres 13. til 16. oktober 2016.

Fra forsiden

Nyhet

Store kutt i arrangørtilskudd fra Kulturrådet

Flere klubber, blant annet Cosmopolite, Konsertforeninga og Ad Lib Jazzklubb, har fått store kutt i Kulturrådets arrangørtilskudd for 2026. Arrangører forteller at dette vil få negative konsekvenser for konsertvirksomheten og musikeroppdrag. Norsk jazzforum roper varsku om et sterkt underfinansiert Norsk kulturfond.

Now's the time

NTT: Undergrunnens optimisme

Catalytic Sound og platebutikken Tiger jobber med å skape sin musikkbransje, Ragnhild Moan inviterer på suppe og stemning og Jacob Young spiller julekonsert med spørsmålsrunde. Sånn ble NTT nummer 300!

Meld deg på vårt nyhetsbrev