Nyheter

AnJazz-festivalen på Hamar åpner onsdag

Anjazz på Hamar åpner onsdag 4. mai med den kritikerroste australske vokalisten Sarah McKenzie. Senere samme kveld blir det midnattskonsert med Kristin Asbjørnsen (bildet) og hennes kvartett i Hamar Domkirke.

på bildet over: Kristin Asbjørnsen (foto: Hans Fredrik Asbjørnsen)

Sarah McKenzie gjør flere festivaler i Norge i sommer, og Hamar blir første stopp. Onsdag 4. mai åpner hun Anjazz med konsert i Hamar Teater.
Senere samme kveld inviterer festivalen til midnattskonsert med Kristin Asbjørnsen Kvartett i Hamar Domkirke. Asbjørnsen har de siste ti årene jobbet tett på den afro-amerikanske spirituals-tradisjonen, og dette kombinert med hennes jazzbakgrunn har gitt henne et særpreget og spennende lydbilde som kan oppleves på Anjazz’ åpningskveld.

Festivalen kan ellers by på et bredt og spennende program med blant andre Marius Neset Kvintett med Svante Henryson, Adam Baldych med Helge Lien Trio, Beady Belle, elephant9 m/Terje Rypdal og Harald Lassen & LabTrio. Fullt program her. Tradisjonen tro blir det jazzparade også i år, hvor Hamars janitsjarmiljø samler troppene på Østre Torg lørdag 7. mai.

Fra forsiden

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Now's the time

NTT: Digget i regnet

Kåre & the Cavemen vender tilbake til “Long Day’s Flight Till Tomorrow” og vi byr på stort intervju, Ellen Andrea Wang om kontrabass i britisk folk, Karl Seglem om Oljebergets custom-horn og en hyllest til å gå på festival på regntunge dager.

Meld deg på vårt nyhetsbrev