Nyheter

Tord Gustavsen og Tore Brunborg i Domkirken

Oslo Jazzfestival inviterer vi til en intim seanse med Tord Gustavsen (bildet), Tore Brunborg og Oslo Domkor i Oslo Domkirke 18. august.

I 2014 spilte Tord Gustavsen for en fullsatt sal på Oslo Jazzfestivals åpningskonsert i Operaen. I år kommer han tilbake til festivalen i en intim seanse med Tore Brunborg og Oslo Domkor med dirigent Vivianne Sydnes i Domkirken. Musikken ble opprinnelig skrevet som et liturgisk bestillingsverk til Nidaros Domkor med tittelen «Åpen hjertes messe», men er omarbeidet og tilrettelagt i anledning konserten i Domkirken.

På Oslo Jazzfestival spiller Susanna med Jo Berger Myhre (bass, elektronikk), Andreas S. Løwe (keyboards), Helge Sten (gitar, elektronikk) og Fredrik Wallumrød (trommer/el-trommer, vokal).
På Oslo Jazzfestival spiller Susanna med Jo Berger Myhre (bass, elektronikk), Andreas S. Løwe (keyboards), Helge Sten (gitar, elektronikk) og Fredrik Wallumrød (trommer/el-trommer, vokal).

Også Susanna er bekreftet til årets Oslo Jazzfesival. Hun er aktuell med det nye albumet «Triangle» som har høstet høye terningkast og kritikerjubel fra både inn- og utland. Den 19. august spiller hun på Nasjonal jazzscene, Victoria.

For 30. gang inntar Magnolia Jazzband Domkirken under Oslo Jazzfestival. – Det er ekstra stas med en tradisjonsrik konsert som dette i vårt 30-årsjubileum, sier festivalen i en pressemelding. Som alltid inviterer Magnolia Jazzband med seg en gjestesolist til konserten, og i år falt valget på Majken Christiansen.

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Kringkasting eller kullkasting?

Mats Borch Bugge og Jazzklubbens Karen Frivik om statskanalens nedleggelse av seks musikkprogrammer, bassist Kertu Aer er overalt, Jon Hagene ser på en kinoaktuell jazzdokumentar og vi inviterer til livearrangement om jazzen, byen og landet.

Punkt festivalen - lørdag 6. september 2025

Reinsdyr og elver

FESTIVAL: Punkt setter punktum for i år, med flere toppturer på samme kveld .

Meld deg på vårt nyhetsbrev