Nyheter

Første programslipp fra Maijazz 2016

Eivind Aarset (bildet), Marius Neset, Jaga Jazzist, Manu Katché og Elephant9 med Terje Rypdal er blant de første artistene Maijazz slipper fra neste års festivalprogram.

Maijazz 2016 vil i all hovedsak bestå av norske, skandinaviske og europeiske artister.
– Hovedårsaken er at det er så vanvittig mange god å ta av, både hjemme og på kontinentet, sier festivalsjef Per Hasse Andersen, til Stavanger Aftenblad.

Anneli Drecker er festivalklar med sin kritikerroste tredjeplate «Rocks & Straws» på Folken 4. mai. Helge Lien trio spiller med den polske fiolinisten Adam Baldych på Spor5, italienske trompeteren Paolo Fresu har med seg den amerikanske gitaristen Ralph Towner i Stavanger Domkirke 5. mai, og Steinar Aadnekvam kommer med prosjektet Freedoms Tree på Spor5 lørdag 7. mai.

Mer om programmet på Maijazz her. 

Fra forsiden

Bodø Jazz Open 2026

For heile musikkbyen

FESTIVAL: Overraskande høgdepunkt i nord. Noko av det ein av initiativtakarane til Bodø Jazz Open, Jan Gunnar Hoff, ville få til med jazzfestivalen, var å få byen til å swinge – heile byen.

Trondheim Calling 2026

Postkort fra fremtiden

FESTIVAL: Den sydende jazzbyen Trondheim ble for en helg knust av folkemusikken.

Meld deg på vårt nyhetsbrev