Nyheter

Jazzland-profilering i London

Det norske plateselskapet Jazzland Recordings skal denne våren presentere seg og sine artister gjennom tre konserter på Kings Place i London.

Jazzland Recordings som ble startet av musiker Bugge Wesseltoft på siste halvdel av nittitallet, gir ut musikk med noen av landets mest anerkjente jazzmusikere. Nå skal Jazzland profilere seg og sine artister gjennom en konsertserie på en av Londons mest interessante kunstsentre, Kings Place.

Først ut er vokalkunstner og elektronikaartist Mari Kvien Brunvoll som 4. mars gjør en av sine sjeldne konsertopptredener i Storbritannia. Onsdag 25. mars står saksofonist Håkon Kornstad alene på scenen med sitt mye omtalte konsept Tenor Battle. Sidsel Endresen og Jan Bang setter et foreløpig punktum for konsertserien med sin konsert 22. april.

– Dette en serie for å profilere artister og label i UK, og hvis det går bra så blir det nok flere konserter i London til høsten, forteller Sten Nilsen i Jazzland. Nilsen legger til at Jazzland også har konsert med Come Shine på Pizza Express i London 27 april.

Fra forsiden

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Now's the time

NTT: Digget i regnet

Kåre & the Cavemen vender tilbake til “Long Day’s Flight Till Tomorrow” og vi byr på stort intervju, Ellen Andrea Wang om kontrabass i britisk folk, Karl Seglem om Oljebergets custom-horn og en hyllest til å gå på festival på regntunge dager.

Meld deg på vårt nyhetsbrev