Nyheter

På juleturné med Krumkakesanger

Åselill Sæthre tar med seg bandet og legger ut på miniturné med nyskrevet julemusikk fra plata Krumkakesanger. Turnéåpning på Urijazz i Tønsberg 11. desember.

Etter et vellykket plateslipp av fjorårets juleplate «Krumkakesanger» legger kvartetten ut på ny turné med sitt særegne juleunivers. Åselill Sæthre (vokal), Eyolf Dale (piano), André Roligheten (saksofon) og Thomas Johansson (trompet), serverer en utradisjonell aften i julens tegn.
Albumet Krumkakesanger ble spilt inn en varm sommerdag i et gammel bakeri i Teglverksgata på Grünerløkka i Oslo, august 2013. Musikken er nyskrevet julemusikk basert på Åselill Sæthre sine egne tekster og komposisjoner, og er ment som en liten avstikker til et mer tradisjonelt repertoar. ”Krumkakesanger” frister med sangtitler som: “Samle stjerner i en kakeboks”, “Bortført av en julestjerne”, “Hjertevarme i en ullvott” og “Engler flyr over byen”.  Musikken er tilgjengelig  på iTunes, Wimp, Spotify eller fysisk format.

Pressen sa følgende om fjorårets utgivelse:
«Selvbakte melodier og tekster som kan bli forfriskende i vårt ellers småslitne julerepertoar…. Årets juleplate, kanskje?»  – Erling Wicklund NRK P2, Jazzklubben.
“En god produksjon godt mikset og med gjennomgående sterke musikalske prestasjoner”  – Trond Skarsten,viser.no
“Siljanjenta skal ha ros for å tørre å gå helt sine egne veier, arm i arm med disse karene.” – Helge Ottesen, Varden
“Krumkakesanger er ei skive som fortjener å spilles og høres” Anne-Lise Surtevju, Telemarksavisa

TURNÉPLAN:
11.12: Urijazz, Tønsberg / 13.12: Skien kirke / 14.12: Parkteateret, Oslo / 20.12: Siljan kirke

Fra forsiden

Nyhet

Garner skal lede Trondheim Voices

Natali Abrahamsen Garner er ny kunstnerisk leder for Trondheim Voices. Ensemblet er svært begeistret for at Natali nå skal overta lederrollen, forteller styret i Midtnorsk jazzsenter.

Nyhet

Spalding blir residerende artist på Moldejazz

Den amerikanske bassisten og vokalisten Esperanza Spalding blir Artist in Residence under Moldejazz 2026. Publikum kan se frem til en helt unik festivalopplevelse med minst fire ulike konserter som strekker seg fra det intime og akustiske til det grensesprengende og tverrkunstneriske, forteller festivalen i en pressemelding.

Meld deg på vårt nyhetsbrev