Nyheter

Konserter direkte på nett

Nasjonal jazzscene strømmer utvalgte konserter direkte på nett. Onsdag kveld kan du se og høre Come Shine hjemme fra sofaen.

Nasjonal jazzscene i Oslo foretrekker fulle hus på Victoria, men ønsker likevel å tilby gode konsertopplevelser til de som ikke har anledning til å være tilstede. Klubben strømmer utvalgte konserter direkte på nett, og i kveld kan du oppleve Come Shine via Nasjonal jazzscenes egen YouTube-kanal.

I tillegg har de et arkiv av gode konseret med band som Eple Trio, Sidsel Endresen og Stian Westerhus, Hedvig Mollestad Trio og 3xSOLO: Gard Nilssen – Sofia Jernberg – Morten Qvenild.

Hubro Label Night med Moskus, Building Instrument og Mats Eilertsen Trio:

Hedvig Mollestad Trio:

Flere konserter finnes her.

 

Fra forsiden

Nyhet

Garner skal lede Trondheim Voices

Natali Abrahamsen Garner er ny kunstnerisk leder for Trondheim Voices. Ensemblet er svært begeistret for at Natali nå skal overta lederrollen, forteller styret i Midtnorsk jazzsenter.

Nyhet

Spalding blir residerende artist på Moldejazz

Den amerikanske bassisten og vokalisten Esperanza Spalding blir Artist in Residence under Moldejazz 2026. Publikum kan se frem til en helt unik festivalopplevelse med minst fire ulike konserter som strekker seg fra det intime og akustiske til det grensesprengende og tverrkunstneriske, forteller festivalen i en pressemelding.

Meld deg på vårt nyhetsbrev