Nyheter

Konserter direkte på nett

Nasjonal jazzscene strømmer utvalgte konserter direkte på nett. Onsdag kveld kan du se og høre Come Shine hjemme fra sofaen.

Nasjonal jazzscene i Oslo foretrekker fulle hus på Victoria, men ønsker likevel å tilby gode konsertopplevelser til de som ikke har anledning til å være tilstede. Klubben strømmer utvalgte konserter direkte på nett, og i kveld kan du oppleve Come Shine via Nasjonal jazzscenes egen YouTube-kanal.

I tillegg har de et arkiv av gode konseret med band som Eple Trio, Sidsel Endresen og Stian Westerhus, Hedvig Mollestad Trio og 3xSOLO: Gard Nilssen – Sofia Jernberg – Morten Qvenild.

Hubro Label Night med Moskus, Building Instrument og Mats Eilertsen Trio:

Hedvig Mollestad Trio:

Flere konserter finnes her.

 

Fra forsiden

Nyheter

Håkon Kornstad og Oslo jazzensemble åpner Maijazz i Stavanger

I år er det 200 år siden den første organiserte utvandringen fant sted fra Norge til Amerika. Utvandrerjubileet "Crossings 200" får markeringer over hele landet, og ett av de første arrangementene blir åpningen av Maijazz med Oslo jazzensemble og Håkon Kornstad i konsertforestillingen Mid-Atlantic i Stavanger konserthus tirsdag 6. mai.

Meld deg på vårt nyhetsbrev