Nyheter

Jazzåpning i Stormen

Om en knapp måned åpner Bodøs nye kulturhus Stormen, og 19. november inviterer Ad Lib Jazzklubb og Nordnorsk jazzsenter til en storslagen åpning av den nye jazzscenen.

Arrangørene lover tre konserter denne kvelden som viser jazzens bredde og mangfold.
– Vi ønsker at både Stormen Konserthus og Stormen Bibliotek skal være arenaer for jazz og vil denne kvelden presentere konserter i begge bygg, forteller Nordnorsk jazzsenter.

Kvelden starter i Stormen Bibliotek kl 18:00 med saksofonist Marius Neset (bildet) og tubaist Daniel Herskedal. Begge har høstet priser i inn- og utland for sine mange prosjekter, og med seg på denne konserten har de Musikklinjekoret under ledelse av Pål Are Bakksjø og Bjørn Andor Drage på orgel.

På Stormen Konserthus to timer senere får publikum presentert Supersilent, bandets første besøk i Bodø noensinne, forsterket med gitrist Stian Westerhus. Deretter følger et sammensatt Nordnorsk Superjazzorkester hvor Henning Gravrok og John-Kåre Hansen har laget et prosjekt med profesjonelle jazzmusikere fra regionen. Det bli nyskrevet musikk fra Gravrok og Hansen i tillegg til musikk kledd i ny drakt fra flere av bandets medlemmer.

 

Fra forsiden

Nyheter

Første Jazzintro-runde på Stavanger Jazzforum

Første runde av Jazzintro 2026 går av stabelen på Stavanger Jazzforum onsdag 11. februar. Da spiller Unmothered og Ingeborg Sollid Kvartett om en finaleplass under Moldejazz, der Årets unge jazzmusikere 2026 skal kåres.

Knut Kristiansen Kvartett - Victoria, Nasjonal Jazzscene - 6. februar 2026

En voksen kveld

KONSERT: Og kveldens kvartett bruker bakspeil for å spille seg aktuelle.

Meld deg på vårt nyhetsbrev