Nyheter

Flaskepost fra jazzlinja

I april legger 2. klassingene fra jazzlinja i Trondheim ut på Norges-turné som tentetten Flaskepost.

Det er ti unge musikere ved jazzlinja på NTNU i Trondheim som får vist seg fram når de besøker ni steder i løpet av turneen i april. Flaskepost spiller egenkomponert materiale som skal variere fra vakre ballader, skikkelige rockerytmer, yndige melodier til lekne harmonier.

– En sprudlende konsert dyttes inn i flasken og sendes avgårde i håp om å finne publikum som blir oppslukt og oppfylt av innholdet, skriver jazzlinja i en pressemelding.

Turné:
1.4 Toneheim fhs, Hamar
2.4 Nasjonal jazzscene,Victoria, Oslo
5.4 Buen kulturhus, Mandal
7.4 Dokkhuset, Trondheim
8.4 First Hotell Atlantica, Ålesund
9.4 Kvarteret, Bergen
11.4 Vossajazz
12.4 Vossajazz
23.4 Soddjazz, Inderøy

Flaskepost:
Siril Malmedal Hauge (Sula) – vokal
Catharina Janner (Stockholm)- vokal
Sturla Hauge Nilssen (Sula) – trompet
Lukas Zabulionis (Sandefjord) – saxofon
Elisabeth Lid Trøen (Voss) – saxofon
Vegard Lien Bjerkan (Selbu) – piano
Martin Lie Svendsen (Bærum) – gitar
Hallvard Gaardløs (Toten) – bass
Bjørn Marius Hegge (Elvran) – bass
Vetle Larsen (Jessheim) – trommer

Fra forsiden

JAZZPROFILEN

Kaffeslabberas hos Jazzfluenseren

JAZZPROFILEN: - Det er jo helt fascinerende hva folk driver på med, og hva slags tanker de har om sin utøving. Alle har jo sin egen måte å tråkle seg gjennom kunstnerskapet sitt, forteller den selvutnevnte jazzfluenseren Jørn Erik Ahlsen Alkanger. Ved et lite kjøkkenbord på Nesodden samtaler han med andre musikere om kunsten og om livet, som publiseres annenhver uke i podkast-serien Jazzfluenseren.

Nyhet

Over 60 musikkaktører har signert opprop mot NRK

NRK har varslet store endringer i musikktilbudet, og musikklivet er bekymret for om NRK ivaretar sitt samfunnsoppdrag. Over 60 musikkaktører inkludert Den Norske Opera & Ballett, Dirigentløftet, Creo, Norsk jazzforum og Norges Musikkorps Forbund har nå signert et opprop mot endringene.

Meld deg på vårt nyhetsbrev