Nyheter

Ledige plasser på Improfolk

Det er fortsatt ledige plasser på sommerkurset Improfolk. Kurset er for ungdom i alderen 14 til 20 år, og arrangeres i Rendalen 28. juli til 4. august.

Fra 28. juli til 4. august arrangeres Improfolk i Rendalen. Improfolk er et sommerkurs i improvisasjon for ungdom i alderen 14-20 år, med spesielt fokus på kombinasjonen av tradisjonsmusikk og jazzimprovisasjon.

Instruktører er Terje Isungset, Karl Seglem, Olav Torget, Wenche Losnegård og Sigurd Hole. Kurset avsluttes med to konserter: Rendalen 3. august og Elverum 4. august. Begge disse konsertene er en del av det offisielle programmet under Festspillene i Elverum.

For mer informasjon og påmelding, se www.improfolk.no

Fra forsiden

Nyheter

Første Jazzintro-runde på Stavanger Jazzforum

Første runde av Jazzintro 2026 går av stabelen på Stavanger Jazzforum onsdag 11. februar. Da spiller Unmothered og Ingeborg Sollid Kvartett om en finaleplass under Moldejazz, der Årets unge jazzmusikere 2026 skal kåres.

Knut Kristiansen Kvartett - Victoria, Nasjonal Jazzscene - 6. februar 2026

En voksen kveld

KONSERT: Og kveldens kvartett bruker bakspeil for å spille seg aktuelle.

Meld deg på vårt nyhetsbrev