Nyheter

Ny sjef for Moldejazz

Molde International Jazz Festival har ansatt Anders Eriksson (52) som ny festivalsjef etter Jan Ole Otnæs. Eriksson har de siste 13 årene jobbet ved Festspillene i Nord-Norge, der han har hatt ansvar for turné og egenproduksjon.

Eriksson er utdannet musiker og musikkarrangør fra Berklee College of Music i Boston, og har lang erfaring som musiker og fra internasjonalt produksjonsarbeid innenfor jazz og verdensmusikk.

Han har jobbet med en rekke profilerte norske og utenlandske artister, og har erfaring som gründer i kulturnæring og fra offentlig administrasjon. Fra 2007 har han også hatt oppgaver som prosjektleder for Østnorsk jazzsenter og som musiker i Ensemble Denada. Eriksson er medlem av styret i Norsk jazzforum og sitter i stipendkomiteen for Statens kunstnerstipend.

Styret i Moldejazz er meget godt fornøyd med ansettelsen av den nye festivalsjefen.
– Anders Eriksson har vist at han er en kreativ initiativtaker med gode lederegenskaper og gjennomføringsevne. Han har bred erfaring fra arbeid i norsk kulturliv og inngående kjennskap til nasjonale kulturinstitusjoner og organisasjoner. Han har også et godt nettverk nasjonalt og internasjonalt, sier styreleder Ingrid Kvande.

Eriksson vil delta under årets Moldejazz, og tiltrer for fullt som festivalsjef i begynnelsen av oktober.

Fra forsiden

Nyheter

Søk Jazzintro 2026

Det er klart for en ny runde med lanseringsprogrammet Jazzintro. Søknadsfrist for deltakelse er mandag 10. november.

Nyheter

Spansk pianotrio på grønn turné

Som del av det grønne turnésamarbeidet Better Live tar den prisvinnende spanske pianisten Xavi Torres med seg sin dynamiske pianotrio på en omfattende Norgesturné. Publikum i Sør-, Øst- og Vest-Norge inviteres inn i et musikalsk univers der rytmisk energi, lyrisk klang og spontan skaperglede står i sentrum.

Meld deg på vårt nyhetsbrev