Nyheter

Reisestøtte klar

Årets tredje runde med tildelinger fra UDs reisestøtteordning er nå klar og Farmers Market (bildet) er blant de som mottar reisestøtte til turné.

Hele 151 søknader kom inn i denne runden og 71 søkere har fått innvilget reisestøtte.
Blant annet har Eivind Aarseths nye Dream Logic-prosjekt fått tildelt kr 20 000 til turné. Bandet skal ut på en omfattende Europaturne i november i forbindelse med plateslipp. Trondheim Jazzorkester skal neste år turnere i Europa med Eirik Hegdal og Joshua Redman som solister og får kr. 20 000. Farmers Market (bildet) får kr 25 000 i reisestøtte når de i november legger ut på sin første av en rekke planlagte Japan-turnéer.

Se fullstendig liste over tildelingene her.

Fra forsiden

Nyheter

Mellom hallusinasjon og virkelighet

Sigrid Aftret presenterer sitt andre verk for OJKOS på Nasjonal Jazzscene onsdag 29. april. Publikum kan forvente seg musikk med et industrielt, elektronisk preg, og tekster inspirert av drømmer, myter og visjoner.

Meld deg på vårt nyhetsbrev