Nyheter

Reisestøtte klar

Årets tredje runde med tildelinger fra UDs reisestøtteordning er nå klar og Farmers Market (bildet) er blant de som mottar reisestøtte til turné.

Hele 151 søknader kom inn i denne runden og 71 søkere har fått innvilget reisestøtte.
Blant annet har Eivind Aarseths nye Dream Logic-prosjekt fått tildelt kr 20 000 til turné. Bandet skal ut på en omfattende Europaturne i november i forbindelse med plateslipp. Trondheim Jazzorkester skal neste år turnere i Europa med Eirik Hegdal og Joshua Redman som solister og får kr. 20 000. Farmers Market (bildet) får kr 25 000 i reisestøtte når de i november legger ut på sin første av en rekke planlagte Japan-turnéer.

Se fullstendig liste over tildelingene her.

Fra forsiden

Nyhet

Eksklusiv åpning av KongsbergJazz

Den amerikanske jazzvokalisten Samara Joy åpner Kongsberg Jazzfestival 1. juli, og dette bli artistens eneste opptreden i Norge. - Åpningskonserten markerer en sterk start på festivaluka og understreker festivalens ambisjon om å presentere sentrale internasjonale jazzstemmer, samtidig som nye publikumsgrupper inviteres inn i jazzen, sier festivalsjef Ragnhild Menes.

Meld deg på vårt nyhetsbrev