Nyheter

Erna Solberg åpner Sildajazzen

Høyreleder Erna Solberg vil stå for den offisielle åpningen av årets Sildajazz i Dokken museum onsdag 8. august.

– Vi er svært stolt av å få Høyreleder Erna Solberg til Haugesund og Sildajazz. Som leder av et av Norges største partier er hun en av våre mest profilerte politikere, skriver Sildajazz i en pressemeding.

Årets festival går av stabelen 8. – 12. august, og festivalen registrerer stor publikumsinteresse knappe to uker før åpningen. Sildajazz forventer rundt 50 000 besøkende under festivalen.

Sildajazz kan i år by på blant annet festivalåpning med Chaka Khan på Rådhusplassen 8. august, i tillegg til Jarle Bernhoft, Arild Andersen, Hilde Louise Asbjørnsen, Madeleine Peyroux, Richard Bona, Tord Gustavsen, Håkon Kornstad, Ensemble Denada, Marius Neset m.fl.

Se hele programmet her.

Fra forsiden

Liv Andrea Hauge Trio - Victoria, Nasjonal jazzscene - 12.september 2025

Hygge med Hauge

KONSERT: Pianojazzen spilles varm av Liv Andrea Hauge Trio.

Now's the time

NTT: Kringkasting eller kullkasting?

Mats Borch Bugge og Jazzklubbens Karen Frivik om statskanalens nedleggelse av seks musikkprogrammer, bassist Kertu Aer er overalt, Jon Hagene ser på en kinoaktuell jazzdokumentar og vi inviterer til livearrangement om jazzen, byen og landet.

Meld deg på vårt nyhetsbrev