Nyheter

McLaughlin med eksklusive intimkonserter

En legende som John McLaughlin står vanligvis bare på store scener. For Oslopublikummet gjør gitaristen et unntak og spiller heller to kvelder på på Nasjonal jazzscene til høsten.

Det er ikke ofte at musikere som John McLaughlin kommer på Norgesbesøk, og et navn av denne størrelsen gjør at Nasjonal jazzscene for første gang presenterer én og samme artist to dager på rad. McLaughlin er kjent fra bandet til Miles Davis og som grunnleggeren av fusionbandet Mahavishnu Orchestra, og omtales som verdens ledende musiker innenfor fusion og jazzrock.

Med seg til Victoria har John McLaughlin sitt ferskeste bandprosjekt, 4th Dimension, bestående av et stjernelag av musikere; Etienne Mbappe på bass, Mark Mondésir på trommer og Gary Husband på keyboards og trommer.

Mer info om konserten her.

Fra forsiden

Nyhet

Jazzen på Pride

Kommende helg markeres innspurten av Pride-måneden juni. I Pride-parken i Oslo lørdag spiller Phønix og DJ Vic, i regi av Nasjonal jazzscene og Oslo Jazzfestival. Og Norsk jazzforum oppfordrer til parade-deltagelse.

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Meld deg på vårt nyhetsbrev