Nyheter

McLaughlin med eksklusive intimkonserter

En legende som John McLaughlin står vanligvis bare på store scener. For Oslopublikummet gjør gitaristen et unntak og spiller heller to kvelder på på Nasjonal jazzscene til høsten.

Det er ikke ofte at musikere som John McLaughlin kommer på Norgesbesøk, og et navn av denne størrelsen gjør at Nasjonal jazzscene for første gang presenterer én og samme artist to dager på rad. McLaughlin er kjent fra bandet til Miles Davis og som grunnleggeren av fusionbandet Mahavishnu Orchestra, og omtales som verdens ledende musiker innenfor fusion og jazzrock.

Med seg til Victoria har John McLaughlin sitt ferskeste bandprosjekt, 4th Dimension, bestående av et stjernelag av musikere; Etienne Mbappe på bass, Mark Mondésir på trommer og Gary Husband på keyboards og trommer.

Mer info om konserten her.

Fra forsiden

Soddjazz 2025

Den hemmelighetsfulle Øya

FESTIVAL: Kaffelars, kunstferdige stearinlys og evig ung jazzmusikk på Soddjazz-festivalen ga igjen livet mening, forteller Audun Vinger i dette reisebrevet fra årets festival.

Nyhet

Ny leder i Trondheim Jazzfestival

Joakim Weibull blir ny daglig leder i Trondheim Jazzfestival. - Et valg som både viderefører og utfordrer, sier styreleder Monica Rolfsen. Weibull kommer fra Olavsfestdagene og har bred erfaring fra kulturlivet i byen.

Meld deg på vårt nyhetsbrev