Nyhet

Bli med Håvard Stubø Quartet til Japan

I februar i år gjorde Håvard Stubø Quartet en turné i Japan, og med på turen var Håvard Stubøs nye speilreflekskamera. Se videoen og få et innblikk i kvartettens møte med det fascinerende landet.

Håvard Stubø Quartet spilte tre konserter i Tokyo i februar 2011 – to på den legendariske jazzklubben Pit Inn, og en på et sted som heter Tokyo TUC. Stubø forteller at musikken ble svært godt mottatt, og deler gjerne kvartettens opplevelser med flere.

– Jeg hadde nettopp kjøpt meg et nytt speilreflekskamera med videofunksjon og dokumenterte følgelig absolutt alt, så det var et helt arbeid å gå igjennom timesvis med meningsløse opptak for å finne noe brukbart, sier Håvard Stubø. Opptakene ble redigert ned til en seksminutters video. Lydsporet er Ringormens Vals (T. Zetterberg) hentet fra kvartettens siste plate Spring Roll Insomnia.

Finn Paal!
Håvard Stubø har lagt inn en liten seeroppgave også. På en av kveldene på Pit Inn dukket plutselig Paal Nilssen-Love opp. Utfordringen fra Stubø er; finn Paal!

Videoen finner du på You Tube her.

 

Fra forsiden

Nyhet

Jazzen på Pride

Kommende helg markeres innspurten av Pride-måneden juni. I Pride-parken i Oslo lørdag spiller Phønix og DJ Vic, i regi av Nasjonal jazzscene og Oslo Jazzfestival. Og Norsk jazzforum oppfordrer til parade-deltagelse.

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Meld deg på vårt nyhetsbrev