Nyhet

Opplev Supersilent i unike omgivelser

Lørdag 24.september vil publikum kunne oppleve Supersilent i en helt unik atmosfære. Da presenterer trioen for første gang sin improvisasjonsmusikk i fantastiske Emanuel Vigeland Mausoleum i Oslo.

Det er en helt spesiell opplevelse musikerne Helge Sten, Ståle Storløkken og Arve Henriksen inviterer til lørdag 24. september. Da bringes publikum inn i en akustisk verden som er helt spesiell både klanglig og visuelt. Emanuel Vigelands univers innhar en dunkel atmosfære av mystikk, omgitt av høye vegger dekorert med menneskekropper fra alle livets faser. Alle disse visuelle inntrykkene blandet med Mausoleets unike akustikk med ca. 20 sekunders etterklang, gir musikerne store utfordringer, men også mange nye spennende muligheter.

Supersilent vil gjøre opptak på disse konsertene for mulig fremtidig utgivelse.

Det vil bli spilt to konserter (kl 18 og kl 20) med kapasitet på kun 30 mennesker per konsert. Billetter kjøpes på Billettservice.  www.billettservice.no

Supersilent på turné
Supersilent er å høre på turné i Norge perioden 19. til 24.september 2011. På to av konsertene møter Supersilent for første gang gitaristen Stian Westerhus.

19.sept  Blå, Oslo Supersilent featuring Stian Westerhus
21.sept  Bergen Jazzforum, Supersilent featuring Stian Westerhus
22.sept  NuMusic festival, Stavanger (som trio)
24.sept  Emanuel Vigeland Mausoleum, Oslo (som trio)

Fra forsiden

Nyheter

Nesodden Jazzklubb kåret til Årets jazzklubb

Nesodden Jazzklubb ble søndag 19. mai tildelt prisen Årets jazzklubb 2024. Klubbens arrangementer bærer preg av god atmosfære, profesjonalitet og godt besøk, skriver Norsk jazzforum i begrunnelsen for tildelingen, og trekker fram klubbens gode og varierte programmering og ildsjelenes smittende engasjement.

Meld deg på vårt nyhetsbrev