Nyhet

Suksess for jubileumsfestival

Oslo jazzfestival er godt fornøyd med årest jubileum og betegner festivalen som en suksess både kunstnerisk og salgsmessig. Festivalen startet med en utsolgt åpning i Den Norske Opera & Ballett og avsluttet med fulle hus utover kvelden og natten lørdag 20. august.

– Oslo Jazzfestivals kunstneriske profil ligger i spennet mellom tradisjon og innovasjon, og i år har festivalen gjort et dypdykk i jazzens røtter parallelt med presentasjonen av flere nyskrevne verk og premierer på nye prosjekter, sier festivalen i en pressemelding.

Årets festival oppnådde et rekordartet forhåndssalg, og festivalen skriver i pressemeldingen at de har nådd målet om 12 500 solgte billetter i tillegg til de titalls tusen menneskene som har deltatt på festivalens mange gratisarrangementer.

Oslo Jazzfestival 2011 ble gjennomført med en ufattelig tragedie som bakteppe, men sammen med en rekke andre Oslo-arrangører sto festivalen bak oppropet om å ta byen tilbake.

Fra forsiden

Nyheter

Amanda Ginsburg – fra ekstrakonsert på Oslo jazzfestival til Sør-Norge

Den prisvinnende svenske jazzvokalisten Amanda Ginsburg har solgt så mange billetter på Oslo jazzfestival at det er satt opp ekstrakonsert, og i september står Sør-Norge for tur. Publikum i både Oslo, Agder, Vestfold, Telemark og Rogaland kan glede seg. Med sitt faste band – Filip Ekestubbe på piano, Niklas Fernqvist på kontrabass og Snorre Kirk på trommer – inviterer hun inn i et musikalsk landskap der jazz, vise, folkemusikk og pop-elementer elegant smeltes sammen.

Moldejazz 2026 - del 3

Roseblader og en gjenglemt cowboyhatt

FESTIVAL: Tredje og siste rapport fra Moldejazz inneholder omtaler av esperanza spaldings residency på godt og vondt, Cécile McLorin Salvant, Brandee Younger, Shabaka, Sofi-O, Lauvdal/Fosheim og Sakte, fallende i tillegg til spredte inntrykk i listeform.

Meld deg på vårt nyhetsbrev