Nyhet

Suksess for jubileumsfestival

Oslo jazzfestival er godt fornøyd med årest jubileum og betegner festivalen som en suksess både kunstnerisk og salgsmessig. Festivalen startet med en utsolgt åpning i Den Norske Opera & Ballett og avsluttet med fulle hus utover kvelden og natten lørdag 20. august.

– Oslo Jazzfestivals kunstneriske profil ligger i spennet mellom tradisjon og innovasjon, og i år har festivalen gjort et dypdykk i jazzens røtter parallelt med presentasjonen av flere nyskrevne verk og premierer på nye prosjekter, sier festivalen i en pressemelding.

Årets festival oppnådde et rekordartet forhåndssalg, og festivalen skriver i pressemeldingen at de har nådd målet om 12 500 solgte billetter i tillegg til de titalls tusen menneskene som har deltatt på festivalens mange gratisarrangementer.

Oslo Jazzfestival 2011 ble gjennomført med en ufattelig tragedie som bakteppe, men sammen med en rekke andre Oslo-arrangører sto festivalen bak oppropet om å ta byen tilbake.

Fra forsiden

Nyheter

Første Jazzintro-runde på Stavanger Jazzforum

Første runde av Jazzintro 2026 går av stabelen på Stavanger Jazzforum onsdag 11. februar. Da spiller Unmothered og Ingeborg Sollid Kvartett om en finaleplass under Moldejazz, der Årets unge jazzmusikere 2026 skal kåres.

Knut Kristiansen Kvartett - Victoria, Nasjonal Jazzscene - 6. februar 2026

En voksen kveld

KONSERT: Og kveldens kvartett bruker bakspeil for å spille seg aktuelle.

Meld deg på vårt nyhetsbrev