Nyhet

Suksess for Nattjazz

Etter 11 dager med jazzfest på USF Verftet meddeler Nattjazz at årets festival overgikk fjorårets rekordsalg med ca. 100 000 kroner.

– Opptellingen av konsertbesøket er ikke helt klart, men inkludert Bajazz, sponsorbilletter og gjester regner vi med at besøket passerte 23 500 publikummere, sier Nattjazz i en pressemelding.

Til årets festival ble det solgt i overkant av 18 000 billetter til de ulike arrangementene. Nattjazz har en total omsetning på 7,5 millioner kroner, og et foreløpig overskudd på omtrent 150 000,-.

I 2012 feirer Nattjazz 40 år. Mer informasjon og oppdateringer om neste års jubileumsfestival vil komme utover året.

Fra forsiden

Jazzalarm 2026

Om å krysse bruer

FESTIVAL: Cymbalmagi, mestermøter, kontroversiell kunst og små Porsgrunn-øyeblikk da Tore Stavlund besøkte Jazzalarm forrige helg.

Nyheter

Kulturdebatten i oktober

Mandag 12. oktober, en knapp uke etter at statsbudsjettet for 2027 legges frem, inviterer Arrangørforum til sin årlige kulturdebatt. Kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery stiller til samtale, og det blir paneldebatt med medlemmer fra Stortingets familie- og kulturkomité.

Meld deg på vårt nyhetsbrev