Nyhet

Jazz Norway in a Nutshell

Onsdag 25. mai er det igjen duket for Jazz Norway in a Nutshell i Bergen. Dette er en showcase for journalister, festival- og jazzklubbarrangører fra hele verden, og foregår parallellt med første uka av Nattjazz. Tekst: Jan Granlie

Det er Vestnorsk Jazzsenter som står bak dette prosjektet. I samarbeid med Utenriksdepartementet, Bergen kommune, Hordaland fylkeskommune, Norsk jazzforum, Music Export Norway, MIC og Festspillene i Bergen vil man presentere det beste av det beste av den norske jazzen for et rikholdig, internasjonalt publikum.

Foruten å følge programmet på Nattjazz de fire første dagene, vil man ha utflukter til Hardanger, med konsert med BMX m/Per Jørgensen, tur til Glesvær for å overhøre bandet Electric Pansori (Christian Wallumrød, Ivar Grydeland og Per Oddvar Johansen), pluss en dag med ekstremsport på Voss – med paragliding, fiske og ekstrempadling.

Jazz Norway in a Nutshell har vært arrangert med stor suksess i flere år, og det er mangt et norsk jazzensemble som har fått jobber i utlandet pga. dette arrangementet.

Fra forsiden

Liv Andrea Hauge Trio - Victoria, Nasjonal jazzscene - 12.september 2025

Hygge med Hauge

KONSERT: Pianojazzen spilles varm av Liv Andrea Hauge Trio.

Now's the time

NTT: Kringkasting eller kullkasting?

Mats Borch Bugge og Jazzklubbens Karen Frivik om statskanalens nedleggelse av seks musikkprogrammer, bassist Kertu Aer er overalt, Jon Hagene ser på en kinoaktuell jazzdokumentar og vi inviterer til livearrangement om jazzen, byen og landet.

Meld deg på vårt nyhetsbrev