Nyhet

Batagraf på Dansens Hus

På Dansens Hus denne uka kan du oppleve Jon Balkes Batagraf sammen med dansekompaniet Wee/Scavetta-Kipperberg i en eksplosiv forestilling.

Wee er Francesco Scavetta og Gry Kipperberg. På Dansens Hus 2011 har de med seg syv medskapende dansere, samt Jon Balke og Batagraf. Balkes perkusjonsstenketank utvikler ny rytmisk tenkning. I «Surprised Body Project», tar de for seg rytme slik den kommer til uttrykk i språk. Når Batagraf setter instrumentene sine på Dansens Hus store scene,  utgjør det hele forestillingens scenografi. Forestillingen er en bevegelig komposisjon som utforsker koreografiske og improvisatoriske strategier.

Musikken er av Jon Balke. Batagraf består av Jon Balke, Snorre Bjerck, Ingar Zach og Helge Norbakken.

Mer informasjon finner du her.

Surprised Body Project spilles 12, 13., 14. og 15. mai.

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Groove, svette og tårer

Vi minnes D'Angelo: Sofie Tollefsbøl og Kim Ofstad dykker ned i musikken hans og vi byr på deep cuts og artikler om Voodoo og Black Messiah. I tillegg har vi lynkurs i James Brandon Lewis, vi har Spotify-sint leserinnlegg om modding av gamle ipoder og vi har intervjuet Rick Beato!

Nyheter

– Skuffende for det frie musikkfeltet

Statsbudsjettet 2026: - Kutt i regionale kulturfond og på stedet hvil for Norsk kulturfond. Regjeringens forslag til statsbudsjett for 2026 er skuffende lesning. Avstanden mellom institusjonene og det frie musikkfeltet fortsetter å vokse, sier daglig leder i Norsk jazzforum, Gry Bråtømyr.

Meld deg på vårt nyhetsbrev