Nyhet

Vestlandsturné for Hot Club de Norvège

Torsdag 31. mars mars legger Hot Club de Norvège ut på en turné med sju konserter fra Ålesund til Bergen. Første stopp er Lærdal Kulturhus.

Hot Club de Norvège er en av landets mest populære jazzkvartetter, kjent fra plater, TV, og Landeplagen “Tanta til Beate”, som de laget sammen med Lillebjørn Nilsen allerede i 1982. Er du på Vestlandet i løpet av den neste uken har du sjansen til å oppleve virtuos strengemusikk, sigøynertemperament, humor og inderlige følelser.

Turnérute:
31/3 – LÆRDAL Kulturhus
1/4 – ÅLESUND Jazzklubb
2/4 – VOLDA, Rokken
3/4 – FLORØ Rockeklubb
4/4 – SVELGEN, Songlaget
5/4 – JØLSTER, Skei Hotell
6/4 – BERGEN, Swing-n-Sweet, Hotel Neptun

NRKs dokumentarfilm om Hot Club de Norvèges samarbeid med sigøynergitaristen Jimmy ROSENBERG ble nylig tildelt den prestisjetunge EDISON AWARD i Nederland.

Følg Hot Club de Norvège på facebook hvor du får turnéblog, fotoalbum m.m.

Fra forsiden

Nyheter

Fra Setesdal til New York – og tilbake igjen

Bassist og komponist Julian Haugland vender hjem til Sør-Norge med en ny kvintett – bestående av musikere fra New Yorks jazzscene og tidligere medstudenter fra jazzlinja i Trondheim. Bandet har vært i studio og spilt inn album, og i november legger de ut på turné gjennom Agder, Vestfold og Telemark.

Nyhet

Ny festivalsjef på Kongsberg

Lars Ljosland blir ny sjef på Kongsberg Jazzfestival. – Med Lars får vi en festivalsjef som kjenner musikken, festivalen og Kongsberg. Det er en kombinasjon som gir oss et svært godt utgangspunkt for framtiden, sier styreleder Tommy Hvidsten.

Meld deg på vårt nyhetsbrev