Nyhet

Store stjerner på Nasjonal jazzscene

Denne uka gjester store internasjonale stjerner Nasjonal jazzscene i Oslo. Saksofonisten Joshua Redman spiller med Trondheim Jazzorkester tirsdag. En av verdens fremste jazzpianister, Brad Mehldau, spiller for utsolgt hus søndag 20. mars.

Brad Mehldau, som vanligvis bare gjør konserthus, presenteres i en eksklusiv intimkonsert på Victoria søndag 20. mars. Denne konserten er allerede utsolgt, men alle som har vært så heldig å skaffet seg billett kan se fram til en konsertopplevelse av de sjeldne. Mehldau regnes av mange som verdens fremste jazzpianist! Han komponerer de fleste låtene selv, men framfører også gjerne covere av feks Radiohead, Oasis og Soundgarden.

Joshua Redman er en av verdens dyktigste saksofonister, og kommer til Victoria sammen med et av verdens mest anerkjente jazzorkester – nemlig Trondheim jazzorkester. Samarbeidet dem imellom startet på Moldejazz i 2006 når Joshua Redman var «Artist in Residence» og var så vellykket at det har resultert i både Norgesturné og plateinnspilling. Nå er de på en eksklusiv Europaturné hvor Nasjonal jazzscene er eneste stoppested i Norden! Konserten er tirsdag 15. mars.
Dokumentarfilm om TJO og Joshua Redman fra Lydverket ser du her.

Les mer her.

Fra forsiden

Nyheter

Første Jazzintro-runde på Stavanger Jazzforum

Første runde av Jazzintro 2026 går av stabelen på Stavanger Jazzforum onsdag 11. februar. Da spiller Unmothered og Ingeborg Sollid Kvartett om en finaleplass under Moldejazz, der Årets unge jazzmusikere 2026 skal kåres.

Knut Kristiansen Kvartett - Victoria, Nasjonal Jazzscene - 6. februar 2026

En voksen kveld

KONSERT: Og kveldens kvartett bruker bakspeil for å spille seg aktuelle.

Meld deg på vårt nyhetsbrev