Konsertkalender

«»
juli 2012
MTOTFLS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 

Legg til arrangement >

Kl.ArrangementRegionBy/StedArrangør/Spillested
torsdag 02. oktober 2014
19:30Halvar Kausland KvartettØstnorgeAskerLancelot  
20:00Babylon Brothers. Jazzrock av beste merke. SørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
20:00Sheila Jordan med Alterhaug, Antonsen & Rud TrioØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
21:00ISUNGSET-JØRGENSEN-APELANDVestnorgeBergenSardinen Usf  
fredag 03. oktober 2014
21:00ANJA ELINE SKYBAKMOENMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
21:00Ralph Alessi Baida QuartetØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
21:00CARMEN SOUZAVestnorgeBergenSardinen Usf  
21:00Babylon BrothersSørnorgeLarvikBølgen kulturhus Sanden Scene  
lørdag 04. oktober 2014
13:30Jazzkafe med Oslo RadioorkesterØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00JAZZKAFE MED "23 STRINGS OF SWING"MidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
14:00 Majken Christiansen med Sandvika Storband ØstnorgeAskerLancelot  
14:00Sandvika Storband med Majken Christiansen og Frank Brodahl (cond)ØstnorgeAskerLancelot  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Ann Helen Hjemli m/bandØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
16:00Halvard Kausland KvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00Han Bennink, Jaak Sooäär, Kaja Draksler – Bimhuis 40 År!ØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
søndag 05. oktober 2014
20:00Kampenjazz: Sub TrioØstnorgeOsloCafeteateret  
20:00Mathisen/Rasmussen/Meyer Grønvold/Knedal AndersenØstnorgeOsloIzakaya  
tirsdag 07. oktober 2014
19:00Per Lund: JOE PASS, INTROVERT GITARVIRTUOS SOM SPILTE MED DEM ALLEØstnorgeOsloBare Jazz  
20:00Sheila Jordan med Alterhaug, Antonsen og Rud trioNordnorgeBodøSinus  
21:00Gisle Torvik Trio med Ole Amund Gjersvik og Paolo VinacciaVestnorgeBergenLogen Bar  
onsdag 08. oktober 2014
20:00Gisle Torvik TrioVestnorgeStavangerSPOR 5  
20:00Jake Hertzog Trio / Johan Ölander QuartetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00SHEILA JORDAN m. Alterhaug/Antonsen/Rud TrioMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
20:00Uhørt! Bone Machine + KamalaØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
20:00WhomØstnorgeNesoddenFlasken  
20:00Håkon Kornstad soloØstnorgeKongsbergEnergiMølla  
torsdag 09. oktober 2014
20:00Gisle Torvik Trio med Ole Amund Gjersvik og Paolo VinacciaVestnorgeOsGalleri Solbakkestova  
20:00EspMidtnorgeMoldeStoryville  
20:00Etienne Mbappé ØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
fredag 10. oktober 2014
11:30«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
14:00«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
18:00R:A:W #1ØstnorgeOsloNorges Musikkhøgskole, Lindemansalen  
19:30Flashback Friday - Follo Big Band & Traces Gospel ChoirØstnorgeSkiRådhusteateret  
19:30 Oslo Storband med den svenske jazzlegenden Jan Allan trompetØstnorgeAskerLancelot  
20:00Gisle Torvik Trio med Ole Amund Gjersvik og Paolo VinacciaVestnorgeØysteseKabuso  
20:00Konsert: Gisle Torvik trioVestnorgeØysteseKabuso  
20:00COME SHINE på JølstVestnorgeJølsterSkei Hotel  
20:00Hayden Powell TrioSørnorgeFlekkefjord  
20:00New Nordic SoundsØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
21:00Richard Bona BandØstnorgeOsloCosmopolite  
21:00MATHIAS EICK (N)VestnorgeBergenSardinen Usf  
22:00TendertonSørnorgeOsloHerr Nilsen  
lørdag 11. oktober 2014
11:30«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
11:45Lime Kiln Jazz Band ØstnorgeAskerVenskaben  
13:30Jazzkafe med Shoeshine BoysØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00Hayden Powell trioSørnorgeArendalNo9  
14:00«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
16:00Audun Ellingsen Mingus-prosjektØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Svein Bjørneby kvartettØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
19:30 Frikk Heide-Steen & the Evening BandØstnorgeAskerAsker Kultruhus  
20:00COME SHINEMidtnorgeÅlesundTeaterfabrikken  
21:00Ine HoemØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
søndag 12. oktober 2014
11:30«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
14:00BAJAZZ: GOOD TIME CHARLIEVestnorgeBergenSardinen Usf  
14:00«Gullfrosken - en interaktiv teaterkonsert for hele familien»MidtnorgeTrondheimRingve Musikkmuseum  
19:00COME SHINEVestnorgeHerøyFosnavåg konserthus  
20:00Kampenjazz: Jubileumskonsert - Abdullah Ibrahim 80 årØstnorgeOsloCafeteateret  
mandag 13. oktober 2014
19:30THE BIG BAND ERA med HALDEN STORBANDØstnorgeHalden  
19:30Dobbeltkonsert: Ivar Grydeland og Morten QvenildØstnorgeOsloNorges Musikkhøgskole, Lindemansalen  
19:30COME SHINEMidtnorgeFreiFrei kirke  
tirsdag 14. oktober 2014
19:30Hayden Powell Trio @ Fryd SceneØstnorgeÅlFryd Scene  
21:00COME SHINEMidtnorgeVoldaRokken  
onsdag 15. oktober 2014
19:00Therese Ulvan- Release Konsert med Jimmy Haslip, Jeff Lorber & Lionel CordewMidtnorgeTrondheim  
19:30Latin Summer Party!ØstnorgeOsloSvettern, Kjelsåsveien 18  
20:00Mike Stern BandØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
20:30Ukjend by og andre teksterØstnorgeOsloJosefine Visescene  
torsdag 16. oktober 2014
19:00Therese Ulvan- Release Konsert med Jimmy Haslip, Jeff Lorber & Lionel CordewMidtnorge  
19:30Come ShineØstnorgeNesoddenHellviktangen kunstcafé  
19:30COME SHINE på HellviktangenØstnorgeNesoddenHellviktangen kunstcafé  
20:00Vigleik Storaas TrioMidtnorgeMoldeStoryville  
20:00Craig Taborn TrioØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
21:00Al Foster QuartetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
fredag 17. oktober 2014
21:00Farmers MarketØstnorgeOsloCosmopolite  
21:00AL FOSTERVestnorgeBergenSardinen Usf  
21:00Jan Erik VoldØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
21:00FREDAGSKONSERT MED VIGLEIK STORAAS TRIOMidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
lørdag 18. oktober 2014
13:30Jazzkafe med Asker Swing DepartmentØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00Vidar Kenneth Johansen's CLARINUTSVestnorgeStavangerDe Røde Sjøhus  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Gunnar Johnsen / Johnny Lauritzen kvintettØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
16:00Marit Sandvik & Nova OndaØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00Therese Ulvan- Release Konsert med Jimmy Haslip, Jeff Lorber & Lionel CordewNordnorgeBodøSinus  
21:00BETTYE LAVETTEØstnorgeOsloCosmopolite  
søndag 19. oktober 2014
20:00Kampenjazz: DOBBELTKONSERT: Neset/Herskedal og Eikrem/JerveØstnorgeOsloCafeteateret  
20:00Therese Ulvan- Release Konsert med Jimmy Haslip, Jeff Lorber & Lionel CordewNordnorge  
mandag 20. oktober 2014
20:00Kåre Garnes TrioØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
tirsdag 21. oktober 2014
20:00TONE ÅSE & TOMAS STRØNEN + HONEST JOHNMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 22. oktober 2014
20:00PixelØstnorgeOsloJohn Dee  
torsdag 23. oktober 2014
20:00InterstaticNordnorgeBodøSinus  
21:00LEO (Love Exit Orchestra)SørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
fredag 24. oktober 2014
20:00Fint Fransk OrkesterVestnorgeStavangerSPOR 5  
21:00JAN ERIK VOLD 75 år!VestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 25. oktober 2014
13:00Jazzkafe - StorywellMidtnorgeMoldeKafe Kurt,Plassen  
13:30Jazzkafe med Melsæter Andresen New Orleans KvintettØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
15:00Vika Band spiller på Siste Lørdan i MånedenØstnorgeLørenskogThon Hotel Triaden  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Dagfinn Kristiansen kvartettØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
16:00Sigurd Ulveseth kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
17:00Vilde&IngaØstnorgeNesoddenGalleri Vanntårnet  
20:00Lou Donaldson QuartetØstnorgeOsloCosmopolite  
20:00Jan Erik Vold - 75 år !VestnorgeStavangerSPOR 5  
21:00Hayden Powell TrioØstnorgeSlemmestadSekkefabrikken kulturhus  
21:00ANNE GRETE PREUS (solo)MidtnorgeTrondheimDokkhuset  
21:00Mongrel & Rydéen: STRÖMNINGARØstnorgeOsloIngensteds  
søndag 26. oktober 2014
20:00Kampenjazz: SkadedyrØstnorgeOsloCafeteateret  
onsdag 29. oktober 2014
20:00Nypan TrioØstnorgeNesoddenFlasken  
20:00COME SHINEØstnorgeOsloVictoria, Nasjonal jazzscene  
torsdag 30. oktober 2014
20:00Time is a blind guideMidtnorgeMoldeStoryville  
21:00SIGURD ULVSETH KVARTETTVestnorgeBergenSardinen Usf  
fredag 31. oktober 2014
19:30Meland Jazzkafe med Landstads ReviderteVestnorgeFrekhaugNordgardsløa  
20:00Konsert: Sigurd Ulveseth QuartetVestnorgeØysteseKabuso  
21:00MOSKUSVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 01. november 2014
13:30Jazzkafe med Georg Reiss KvartettØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00Lars Jansson & Sandvika StorbandØstnorgeSandvikaBærum kulturhus  
14:00JAZZKAFE MED "LAMA KEBTOCATO"MidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Evergreens & Synne HolmØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
16:00Babylon BrothersØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00Sigurd Ulveseth QuartetVestnorgeStavangerSPOR 5  
21:00Baker HansenNordnorgeKjøllefjordHotel Nordkyn  
søndag 02. november 2014
20:00BIG BAND SUNDAY Lars Jansson & Sandvika StorbandØstnorgeOsloHerr Nilsen  
20:00Kampenjazz: Elin Rosseland Prosjekt Favorites URPREMIEREØstnorgeOsloCafeteateret  
mandag 03. november 2014
20:00WALDEMAR 4MidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 05. november 2014
20:00Astro Buddha AgogoØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00Wildbirds & PeacedrumsØstnorgeOsloBlå  
fredag 07. november 2014
20:00Christianssand EnsembleVestnorgeStavangerSPOR 5  
21:00HENDERSON/BERLIN/NOVAKVestnorgeBergenSardinen Usf  
21:00FREDAGSKONSERT MED WALDEMAR IVMidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
lørdag 08. november 2014
16:00Olga Konkova TrioØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Arne Valter´s Swinging FriendsØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
21:00HBC - the Super Trio feat. Gary NovakVestnorgeStavangerFolken  
21:00NILS PETTER MOLVÆRMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 12. november 2014
20:00Paal Nilssen-Love Large UnitØstnorgeOsloBlå  
21:00 BILL FRISELLVestnorgeBergenSardinen Usf  
torsdag 13. november 2014
20:00Hanna Paulsberg ConseptSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
20:00Bill Frisell “Guitar in the Space Age”ØstnorgeOsloCosmopolite  
20:00RadiusØstnorgeNesoddenFlasken  
20:00Lena NymarkMidtnorgeMoldeStoryville  
fredag 14. november 2014
21:00MULATU ASTATKEØstnorgeOsloCosmopolite  
21:00CHRISTINA DAHL QUARTETVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 15. november 2014
13:00Jazzkafe - KonsertdugnadMidtnorgeMoldeKafe Kurt,Plassen  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Hubble trioØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
16:00District NineØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00Lee Fields & The ExpressionsØstnorgeOsloCosmopolite  
mandag 17. november 2014
20:34SUPERSILENTMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 19. november 2014
20:00Jerry Bergonzi QuintetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00Martig Hagfors m. band.MidtnorgeTrondheimDokkhuset  
fredag 21. november 2014
20:00Mathias Eick QuintetØstnorgeOsloCosmopolite  
21:00JOHN ESCREET TRIOVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 22. november 2014
13:00Jazzkafe - Storyville StorbandMidtnorgeMoldeKafe Kurt,Plassen  
16:00Knut Riisnæs kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
17:00Mattis Kleppen soloØstnorgeNesoddenGalleri Vanntårnet  
21:00HOIST!MidtnorgeTrondheimDokkhuset  
søndag 23. november 2014
14:00BAJAZZ: NILS BECHVestnorgeBergenSardinen Usf  
onsdag 26. november 2014
20:00Andreas Haddeland TrioØstnorgeNesoddenFlasken  
torsdag 27. november 2014
20:00Ingebrikt Håker Flaten Chicago SextettMidtnorgeMoldeStoryville  
20:00The Sinatra SongbookSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
fredag 28. november 2014
21:00FREDAGSKONSERT MED DISTRICT NINEMidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
21:00GREGORY PORTERVestnorgeBergenRøkeriet USF  
23:00IHF CHICAGO SEXTETTVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 29. november 2014
15:00Shoeshine Boys spiller på Siste Lørdan i MånedenØstnorgeLørenskogThon Hotel Triaden  
16:00Sinatra SongbookØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00JOHN McLAUGHLIN & The 4th DimensionMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
søndag 30. november 2014
20:00Farmers MarketNordnorgeBodøSinus  
mandag 01. desember 2014
20:00THE MARKUS PESONEN HENDECTETMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 03. desember 2014
20:00Somebody’s QuartetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
torsdag 04. desember 2014
21:00KK KVARTETTVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 06. desember 2014
13:00BarnaZjazzklubb - "Hva kommer nå?" - Eldbjørg RaknesMidtnorgeMoldeStoryville  
14:00JAZZKAFE MED STOLEN MOMENTSMidtnorgeÅlesundFirst Bar & Restaurant  
16:00Michael Aadal GroupØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00Sarpsborg Jazzklubs julebordØstnorgeSarpsborgBorgarsyssel Museum  
21:00ELLEN ANDREA WANGMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 10. desember 2014
20:00Arendal Big BandSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
torsdag 11. desember 2014
20:00Inger Johanne Brunvoll BandMidtnorgeMoldeStoryville  
lørdag 13. desember 2014
16:00Antonsen, Hvalryg, Olstad trioØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Jazzcafé på Fratelli med Kind of BlueØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
17:00PitsjØstnorgeNesoddenGalleri Vanntårnet  
21:00MUSIC FOR A WHILEMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
onsdag 17. desember 2014
20:00Dave Edge kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
lørdag 20. desember 2014
13:00Julejazzkafe - BechpeckersMidtnorgeMoldeKafe Kurt,Plassen  
16:00JulekonsertØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Jazzcafé på Fratelli med "Renates Jul" Renate Gjerløw Larsen & Tom Arild Andersson trioØstnorgeSarpsborgFratelli Restaurant  
lørdag 27. desember 2014
20:00Romjulsdans med Pippo the Crooner QuintetØstnorgeSarpsborgGlenghuset Sarpsborg  

Tilbake til toppen

Design og kode | Dekode